Posadzki przemysłowe

Dzisiaj w budownictwie bardzo często stosowane są posadzki przemysłowe. Posadzki tego typu powinny być solidne i równo położone. Jakie jeszcze powinny być posadzki przemysłowe? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, aby były one wytrzymałe na różnego rodzaju obciążenia mechaniczne. Wiadomo, że na tego rodzaju posadzkach stoją ciężkie maszyny. Podstawa pod tego rodzaju maszynami musi być więc bardzo trwała i solidna. To nie ulega wątpliwościom. Dobra posadzka przemysłowa nie może się kruszyć i nie może ulegać odkształceniom pod naciskiem ciężkich przedmiotów. Tylko wtedy posadzka będzie naprawdę spełniała swoje zadanie.

Ale to jeszcze nie wszystko. Posadzki przemysłowe powinny być płaskie. Oczywiście, nie chodzi o to, aby na pierwszy rzut oka posadzka była płaska. Chodzi również o szczegóły i różnego rodzaju wzniesienia i dołki, które z początku mogą być w ogóle niewidoczne. Chodzi o to, aby była płaska w rozumieniu inżynieryjnym. Musi być wypoziomowana niezwykle precyzyjnie.  Jeżeli tak nie będzie, może okazać się, że maszyny będą pracować niewłaściwie. Nikogo chyba nie trzeba uświadamiać, jak wiele strat finansowych może to przynieść.

Posadzki przemysłowe powinny charakteryzować się także wodoszczelnością. To wydaje się oczywiste – przecież żadna podłoga czy posadzka nie może nie być wodoszczelna. Ale w przypadku posadzki przemysłowej sprawa wygląda o wiele bardziej poważnie. Najważniejsze jest dokładnie zadbanie o to, aby miała miejsce odpowiednia izolacja od strony gruntu. Nie może dojść do żadnego przecieku, ponieważ to może sprawić, że cała produkcja zostanie zatrzymana. A to wiąże się z kolejnymi stratami finansowymi. Posadzki przemysłowe muszą charakteryzować się także odpornością na zanieczyszczenia chemiczne. A wszystko dlatego, że w produkcji przemysłowej często wykorzystywane są różnego rodzaju środki chemiczne, nierzadko bardzo silne.